40N135R5(H40PR5) Tranzistors IGBT+d, 1350V, 40A, 394W, TO-247
IHW40N135R5XKSA1
8
  • Apraksts
    • Manufacturer INFINEON TECHNOLOGIES
    • Type of transistor IGBT
    • Technology TRENCHSTOP™ RC
    • Collector-emitter voltage 1,35kV
    • Collector current 40A
    • Power dissipation 197W
    • Case TO247-3
    • Gate-emitter voltage ±20V
    • Pulsed collector current 120A
    • Mounting THT
    • Gate charge 305nC
    • Kind of package tube
    • Turn-off time 0,5µs
    • Features of semiconductor devices reverse conducting IGBT (RC-IGBT)
    • Masa bruto6.11 g
    Parametri
    394W
    TO-247
    THT
    40A
    1350V