30N160R2(H30SR5) Tranzistors IGBT+d, 1600V, 30A, 263W, TO-247
IHW30N160R5XKSA1
0
  • Apraksts
    • Manufacturer INFINEON TECHNOLOGIES
    • Type of transistor IGBT
    • Technology TRENCHSTOP™
    • Collector-emitter voltage 1.6kV
    • Collector current 39A
    • Power dissipation 131.5W
    • Case TO247-3
    • Gate-emitter voltage ±20V
    • Pulsed collector current 90A
    • Mounting THT
    • Gate charge 205nC
    • Kind of package tube
    • Turn-off time 411ns Additional information
    • Gross weight: 6.115 g
    • Manufacturer part number: IHW30N160R5XKSA1
    Parametri
    263W
    TO-247
    THT
    30A
    1600V