30N135R5(H30PR5) Tranzistors IGBT+d, 1350V, 30A, 330W, TO-247
IHW30N135R5XKSA1
0
  • Apraksts
    • Manufacturer INFINEON TECHNOLOGIES
    • Type of transistor IGBT
    • Technology TRENCHSTOP™
    • Collector-emitter voltage 1.35kV
    • Collector current 30A
    • Power dissipation 165W
    • Case TO247-3
    • Gate-emitter voltage ±20V
    • Pulsed collector current 90A
    • Mounting THT
    • Gate charge 235nC
    • Kind of package tube
    • Turn-off time 680ns
    • Papildu informācijas
    • Masa bruto: 6.09 g
    • Oriģināls simbols: IHW30N135R5XKSA1
    Parametri
    330W
    TO-247
    THT
    30A
    1350V