TOP249YN Mikroshēma, AC/DC Converters, 180W/85-265VAC, 250W/230VAC, TO-220-6
TOP249YN
5
  • Apraksts
    • Manufacturer: Power Integrations
    • Product Category: AC/DC Converters
    • RoHS: Details
    • Mounting Style: Through Hole
    • Package/Case: TO-220
    • Output Voltage: 12 V
    • Input / Supply Voltage - Min: 85 VAC
    • Input / Supply Voltage - Max: 265 VAC
    • Switching Frequency: 132 kHz
    • Duty Cycle - Max: 83 %
    • Operating Supply Current: 2.2 mA