MCP6002-E/SN SMD Mikroshēma Operational amplifier, 1MHz, 1.8÷5.5VDC, Channels:2, SO8
MCP6002-E/SN
3
  • Apraksts
    • Manufacturer MICROCHIP TECHNOLOGY
    • Type of integrated circuit operational amplifier
    • Bandwidth 1MHz
    • Open-loop gain 112dB
    • Mounting SMT
    • Number of channels 2
    • Case SO8
    • Slew rate 600mV/μs
    • Quiescent current 170µA
    • Input offset voltage 4.5mV