MCP6001UT-I/OT(AF**) SMD Mikroshēma Operational amplifier 1MHz, 1.8÷5.5VDC, Channels:1, SOT23-5
MCP6001UT-I/OT
2
  • Apraksts
    • Manufacturer MICROCHIP TECHNOLOGY
    • Type of integrated circuit operational amplifier
    • Bandwidth 1MHz
    • Open-loop gain 112dB
    • Mounting SMT
    • Number of channels 1
    • Case SOT23-5
    • Slew rate 600mV/μs
    • Quiescent current 170µA
    • Input offset voltage 4.5mV