60N65SMD Tranzistors IGBT+d, 650V,  60A, 300W, TO-3PN
FGA60N65SMD
16
  • Apraksts
    • Manufacturer ONSEMI
    • Type of transistor IGBT
    • Collector-emitter voltage 650V
    • Collector current 60A
    • Power dissipation 300W
    • Case TO3PN
    • Gate-emitter voltage ±20V
    • Pulsed collector current 180A
    • Mounting THT
    • Gate charge 284nC
    • Kind of package tube
    • Additional information
    • Gross weight: 5.18 g
    • Manufacturer part number: FGA60N65SMD
    Parametri
    300W
    TO-3PN
    THT
    60A
    650V