60B65H2AL Tranzistors, IGBT+d, 650V, ±30V, 60A, 416W, TO-247
AOK60B65H2AL
10
  • Apraksts
    • Manufacturer ALPHA & OMEGA SEMICONDUCTOR
    • Type of transistor IGBT
    • Collector-emitter voltage 650V
    • Collector current 60A
    • Power dissipation 166W
    • Case TO247
    • Gate-emitter voltage ±30V
    • Pulsed collector current 180A
    • Mounting THT
    • Gate charge 84nC
    • Kind of package tube
    • Turn-on time 113ns
    • Turn-off time 270ns
    • Collector-emitter saturation voltage 1.95V
    • Turn-off switching energy 1.17mJ
    • Turn-on switching energy 2.36mJ
    Parametri
    416W
    TO-247
    THT
    60A
    650V