40N60UFD Tranzistors IGBT+d, 600V, 40A, 290W, TO-247
FGH40N60UFD
6
  • Apraksts
    • Manufacturer: FAIRCHILD SEMICONDUCTOR
    • Product Category: IGBT Transistors
    • RoHS: Details
    • Technology: Si
    • Package/Case: TO-247
    • Mounting Style: Through Hole
    • Configuration: Single
    • Collector- Emitter Voltage VCEO Max: 600 V
    • Maximum Gate Emitter Voltage: 20 V
    • Pd - Power Dissipation: 160 W
    • Minimum Operating Temperature: - 55 C
    • Maximum Operating Temperature: + 150 C
    • Continuous Collector Current: 40 A
    • Product Type: IGBT Transistors
    Parametri
    THT
    40A
    600V
    IGBT+d
    290W