40N60SMD Tranzistors IGBT+d, 600V, 40A, 349W, TO-247
FGH40N60SMD
6
  • Apraksts
    • Manufacturer ONSEMI
    • Type of transistor IGBT
    • Collector-emitter voltage 600V
    • Collector current 40A
    • Power dissipation 174W
    • Case TO247-3
    • Gate-emitter voltage ±20V
    • Pulsed collector current 120A
    • Mounting THT
    • Gate charge 180nC
    • Kind of package tube
    • Features of semiconductor devices integrated anti-parallel diode
    • Masa bruto4.952 g
    Parametri
    349W
    TO-247
    THT
    40A
    600V